Bekçi Alımları

Bekçilik Parkuru Kaç Saniye? Parkur Hakkında Tüm Detaylar

Bekçilik parkuru kaç saniye, bekçilik parkuru nasıl koşulmalı ve bekçilik parkuru kriterleri nelerdir gibi sorularınıza yanıt olmak için hazırladığımız bu içeriğe hoş geldiniz.

Bekçi alımlarında gerekli önemli kriterlerden bir diğeri ise bekçilik parkurudur. Bu parkur Polis Akademisi tarafından yapılır ve denetime tabi tutulmaktadır. Parkurun içerisinde belirli kurallar vardır ve adaylar bu kuralları yaparken minimum süre ile parkuru da tamamlaması gerekmektedir.

Eğer parkurda bir hata yapılırsa bu hatalar bekçi adayına eksi puan olarak belirtilir. Sıralamada parkuru en kısa sürede tamamlayanlar arasından belirlenmektedir. Yapacağınız hatalar size eksi puan verdiğinden hiç hata yapmadan ve seri bir şekilde parkuru tamamlamak önceliğiniz olmalıdır.

Bu içeriğimizde de göz atabilirsiniz: https://bekcialimlari.com/bekcilere-sorduk-nasil-bekci-olunur/

Bekçilik Parkuru Kaç Saniye?

Bekçilik parkuru Polis Akademisi tarafından başarılı derecesinde tamamlanabilmesi için erkek adayların ilk 50 saniyede tamamlamaları gerekmektedir.

Erkek adaylarda 40 saniye veya daha düşük sürelerde tamamlayan bekçi adayları ise parkur derecesinden 100 tam puan alırlar. Tam puan alınan kişi parkurdan başarılır bir şekilde ayrılmış demektir ve sonraki sınav ile sözlü mülakata hazırlanabilir.

Bekçilik parkurunun düzeni Polis Akademisi tarafından belirlenmektedir ve yapılması gerekilenler alımlardan önce adaylara belirtilmektedir.

2020 yılı ve önceki yıllarda kullanılan parkurların 2021 yılında da kullanılacağını düşünmekteyiz. Sadece Polis Akademisi önümüzdeki günlerde yapacağı duyurularda bu parkurların süreleri veya ekleme çıkartma yapabilir. Ancak genel anlamda yüzde 90 ihtimalle aşağıda yer alan parkur bekçi adaylarına sunulur.

Aşağıdaki parkur düzeni Polis Akademisi tarafından verilmiştir. Adaylar parkur günü yanlarında spor kıyafetlerini getirmek, spor ayakkabı giymek zorundadırlar.

Bekçilik parkuru kaç saniye

Umut P.

Merhabalar. Bekçi alımlarını sıklıkla araştıran ve bekçi adayı birisiyim. Kendi araştırmalarımı buradan sizlere yayınlıyorum. Bekçi Alımları 2021 için benimle iletisim@bekcialimlari.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu