Bekçi Alımları

Bekçilik Mülakatında Dikkat Edilmesi Gerekilenler Neler?

Bekçilik mülakatında dikkat edilmesi gerekilenler, bekçi adaylarının bekçi olabilmesi gereken yapması gerekenlerdir. Bu aşamada dikkat edilecek durumlar neticesinde bekçi olma ihtimaliniz artabilmektedir.

Bekçilik Mülakatında Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Bekçilik mülakatında dikkat edilmesi gerekilenler, öncelikle bekçi adaylarının tam olarak kriterlere uyup uymadığıdır. Bu adayların bu kriterlere uymaması durumunda bekçi olma ihtimalleri zordur.

Bekçi olmak için her dönem binlerce insan başvuruda bulunur ancak bunlar arasından çok az kişiler seçilebilmektedir. Bekçi olmak isteyenlerin dikkat etmesi ve uygulaması gerekenler şunlardır;

  • Bekçilik için gerekli kriterlere uygunluk.
  • Düzgün giyim ve kuşam.
  • Düzgün traş ve duruş.

Genellikle mülakatlar esnasında bu 3 ana madde üzerinde durulur. Eğer bekçi adayları bekçilik için gerekli kriterlere uymuyorsa mülakattan geçemezler.

Bekçi adayları mülakatlara giderken giyim ve kuşamlarına dikkat etmemişlerse ve bu durum çok fazla göze batarsa bu onların seçilme şanslarını düşürecektir.

bekcilik-mulakatinda-dikkat-edilmesi-gerekilenler
bekcilik-mulakatinda-dikkat-edilmesi-gerekilenler

Bekçi alımlarında dikkat edilen önem arz eden diğer husus da düzgün tıraştır. Erkeklerde sakalların kesilmesi mülakatta kazanma şansınızı arttırmaktadır.

Mülakata giden adaylar arasından bir kişinin mülakat esnasında sakallarını kesmesi gerektiği belirtilmiştir. Top sakal ile mülakata giden kişi bu nedenle bekçi olamama endişesi yaşamıştı. Sizler de bu durumlarla karşılaşma ihtimaline karşılık mülakat öncesinde saç ve sakalınıza dikkat etlemisiniz.

2021 Bekçi Alım Şartları

2021 bekçi alımı şartları, genellikle alım tarihleri ile birlikte Polis Akademisi tarafından yayınlanmaktadır. Bu yayınlanan kriterler genellikle önceki yıllarda yapılan bekçi alımları ile aynı kriterler olup, nadir durumlarda değişiklik yapılmaktadır.

Bekçi alım şartlarından bazıları aşağıdaki gibidir;

  1. T.C. Vatandaşı olmak.
  2. Suç kızartıcı herhangi bir suçtan sabıka kaydı olmamak.
  3. Askerliği tamamlamış olmak.
  4. 18 yaşını doldurmuş ve 31 yaşından gün almıyor olmak.
  5. Herhangi bir kamu haklarından mağduriyetin bulunmaması.
  6. Minimum 1 metre 67 santimetre boyunda olmak.

Bu şekilde 19 maddeden oluşan bekçi alım şartları 2021 tam listeye buradan ulaşabilirsiniz: https://bekcialimlari.com/bekci-alimlari-sartlari-2021/

2021 Bekçilik Başvurusunda İstenilen Evraklar Neler?

2021 yılında bekçilik başvurusunda istenilen evraklar, Polis Akademisi tarafından istenilen evraklardır. Bu evraklar bekçi alımları başvurusundan önce belirtilip adayların bu evrakları eksiksiz tamamlaması istenmektedir.

bekcilik-basvurusunda-istenilen-evraklar
Bekçilik Başvurusunda İstenilen Evraklar Neler

Bekçilik başvurusunda istenilen evrakları eksiksiz doldurmamış olan adayların bekçilik başvurusu reddedilir ve sonraki dönem tekrardan başvurması gerekebilir. Bu nedenle bu evrakları özenle doldurmanız gerektiğini unutmayınız.

Bekçilik başvurusunda istenilen tüm evrakların tam listesi için bu adrese gidebilirsiniz: https://bekcialimlari.com/bekcilik-basvurusunda-istenilen-evraklar-neler/

Burada belirtilen evrakları eksiksiz doldurarak sizler de bekçi olmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bekçilik başvuru evrakları arasında olan ve genel olarak nasıl doldurulacağı bilinmeyen bekçilik başvuru dilekçesi de yazı içerisinde belirtilmiştir.

Umut P.

Merhabalar. Bekçi alımlarını sıklıkla araştıran ve bekçi adayı birisiyim. Kendi araştırmalarımı buradan sizlere yayınlıyorum. Bekçi Alımları 2021 için benimle iletisim@bekcialimlari.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu