Bekçi Alımları

Bekçilik Başvurusunda İstenilen Evraklar Neler?

Bekçilik başvurusunda istenilen evraklar neler, 2021 yılında bekçilik başvurusu yapacakların merak ettiği ve öğrenmesi gereken evraklardır. Her bekçi adayı bekçilik başvurusu yapmadan önce belirtilen evrakları eksiksiz olarak yapmak zorundadır.

Bekçilik Başvurusunda İstenilen Evraklar Neler?

Bekçilik başvurusunda istenen evraklar, bekçi adaylarının ilk olarak doldurması ve elde etmesi gereken evraklardır. Bekçi adayı olmak isteyen bireylerin bekçilik başvurularının ikinci adaylarında kendilerinden istenen bireysel başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Polis Akademisinin internet sitesi üzerinden bekçi adaylarına gerekli evraklar bekçi alım tarihlerinden önce yayınlanmaktadır. İkinci aşama olarak belirtilen bu aşamada ön başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra işlem yapılabilir.

Bekçilik başvuruları 2021, Müraacat Kabul Komisyonu’na gidilerek yapılması gerekmektedir. Bu aşamada bekçi adayları bekçilik sınavı içinden başvuruyu gerçekleştirmeleri gerekmektedirler.

Bekçilik başvurusunda istenen evraklar aşağıdaki evraklardır. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde ve mümkünse kopasını elinizde tutarak Müraacat Kabul Komisyonu’na teslim ediniz.

bekcilik-basvurusunda-istenilen-evraklar
Bekçilik Başvurusunda İstenilen Evraklar Neler

Bekçilik Başvurusunda İstenilen Evraklar

  • Kimlik belgesi veya Sürücü belgesi, Pasaport.
  • Sınav başvurusunda bulunduğunuza dair dilekçe.
  • Mezun olduğunuz okuldan aldığınız diplomanın aslı.
  • Mezun olduğunuz okuldan aldığınız diplomanın fotokobisi.
  • 4 adet 1 yıl içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf.
  • Yakın zamanda alınmış sağlık raporu.
  • Sınav ücretini yatırdığınıza dair bankadan alınmış dekont.
  • Askerlik görevinin tamamlandığına dair verilen belgenin aslı ve fotokobisi.

Bekçilik Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

Bekçilik başvurusunda dikkat edilmesi gerekilenler, bekçi olmak isteyen bireylerin mutlaka bilmesi gerekilen kritik adımlardır. Bekçi adaylarının başvuru yapmadan önce bu kriterleri yerlerine getirmeleri gerekmektedir.

Bekçilik başvurusunda dikkat edilmesi gerekilenler, yukarıda sıraladığımız belgeleri eksiksiz tamamlamış olmak, bekçi olmak için belirtilen yaş aralığında olmak, müraacat ve mülakatlar için gidildiğinde temiz giyimli ve sakalsız olmak.

Bekçilik başvurusunda dikkat edilecekler hakkında daha fazla detay için, hazırladığımız Bekçi Alımları Şartları makalemizi okuyun: https://bekcialimlari.com/bekci-alimlari-sartlari-2021/

Bu belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların başvuruları reddedilmektedir. Bekçilik için gereken evraklar 2021, bekçilik başvurusu, EGM Bekçi alımı için gerekli evrakları yukarıda belirttiğimiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

Bekçilik Sınav Başvuru Dilekçesi

Bekçilik sınav başvuru dilekçesi, bekçi adaylarının bekçilik için doldurması gereken evraklar arasında yer almaktadır. Bu evrakları eksiksiz tamamlayan bekçi adayları bekçi alımları için avantajlı olurlar.

Bekçilik Başvuru Dilekçesi 2021

Bekçilik başvuru dilekçesi, aşağıda belirttiğimiz dilekçe referans alınarak hazırlanabilir. Bu dilekçe geçtiğimiz yıllarda bekçi alımları için Polis Akademisi tarafından gönderilen dilekçedir. 2021 bekçilik başvurusu dilekçesi yayınlandığında bekcialimlari.com üzerinden yayınlanacaktır.

Bekçi Alımları Başvuru Dilekçesi 2021
Bekçi Alımları Başvuru Dilekçesi 2021

Sizler de bu dilekçeyi referans alarak bekçilik başvurularınızı gönderebilirsiniz. 2021 Bekçi alımları için hazırlanan yeni dilekçe geldiğinde bu dilekçe güncellenecektir.

Umut P.

Merhabalar. Bekçi alımlarını sıklıkla araştıran ve bekçi adayı birisiyim. Kendi araştırmalarımı buradan sizlere yayınlıyorum. Bekçi Alımları 2021 için benimle iletisim@bekcialimlari.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu